Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu.

offlinemiszszel blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NULL
121365 odwiedzin | wpisów: 144, komentarzy: 672, obserwuje: 66

Okna zapłacone, a drzwi wejściowe...

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witajcie Kochani!

No i klamka zapadła.... Zapłaciliśmy za okna i rolety i teraz czekamy kiedy będą gotowe. Oknoplast ma je produkować dopiero w styczniu, także wszystko zależy od pogody, czy będzie możliwy montaż w styczniu.

Wczoraj robiliśmy rekonesans co do drzwi wejściowych. Mamy z nimi mały problem, bo w naszym projekcie są one nietypowe. Nie dość że ich wymiar odbiega od standardowego, to na dodatek wychodzi na to, że będziemy je musieli kupować razy 2, pomimo że te drugie będą tak jakby atrapą drzwi. Po prostu za nimi będzie ściana i będą nieotwieralne. Wiadomo bez klamki, zamka i zawiasów, ale i tak trzeba zapłacić jak za normalne drzwi, może kilkaset złotych taniej.

W każdym bądź razie robiliśmy rozeznanie wśród drzwi stalowych (aluminiowe straaasznie drogie)  i odwiedziliśmy stolarza, który specjalizuje się w robieniu drzwi drewnianych zewnętrznych i powiem wam jak zobaczyłam te drewniane drzwi to się w nich zakochałam. Nie umywają się do drzwi stalowych czy aluminiowych czy jakich tam chcecie. Drewno to drewno i ma ten urok. Już nawet nie szkodzi, że nie ma do końca takiego wzoru jaki by mi się marzył, bo ten który widziałam też był ładny. A drzwi same w sobie masywne, eleganckie, kolorek super (oczywiście orzech), szyba lustrzana. SUPER!!!

A co najważniejsze, to cena!! Mamy nadzieję, że za normalne drzwi i te symetryczne będące atrapą zapłacimy gdzieś w granicach 3.000 zł. z montażem.

Facet robi też drzwi wewnętrzne i nawet już wybrałam jeden wzór. Zobaczcie sami…..

Tak wyglądają drzwi wejściowe:

blog budowlany - mojabudowa.pl

A tak wyglądają drzwi wewnętrzne:

blog budowlany - mojabudowa.pl


Dzień życzliwości?? A okna zamówione!

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dzisiaj ponoć jest dzień życzliwości. No cóż nie zauważyłam tego, wręcz po zachowaniu wielu muszę powiedzieć że chyba mało kto wie o takim dniu....

A teraz na temat...

Wczoraj pan z oknoplast odwiedził naszą budowę i wymierzył wszystkie okna. W końcu wybraliśmy Winergetic obustronny orzech, klamka złota, uszczelka czarna

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Dla wtajemniczonych: Termoramka jest przy wszystkich profilach, jest ona jednak zwykła aluminiowa i gwarancja na szyby nie wynosi 10 lat, a tylko 7. Teraz uwaga... opcjonalnie można dokupić termoramkę ze stali szlachetnej, u nas wyceiona na 500 zł we wszystkich oknach, wtedy gwarancja obejmuje pełne 10 lat.

Wybraliśmy termoramkę ze stali szlachetnej, w sumie to nawet nie dla zastosowania, bo przy tym typie okien to ułamek procenta lepiej, ale dla samej gwarancji 10 lat, a i tak cenę zbiliśmy. 

W sumie za 13 okien + rolety + montaż cena wyniosła 28.200 zł.

Jutro podpisanie umowy, może jeszcze utargujemy chociaż te 200 zł. dla równej kwotywink

Tak myślimy na co jeszcze zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy, co powinniśmy jeszcze wiedzieć i o co zapytać??????

Burza myśli i tyle....

Montaż przewidziany na styczeń, bo dopiero w styczniu mają te okna produkować. Zobaczymy jak nas pogoda puści z montażem. podobno można zakładać oka do tmperatury -5 stopni C. Na to już wpływu niestety nie będziemy mieć.

A na budowie na razie cisza. Czekamy na murarzy, którzy mają kończyć robotę i stawiać ścianki działowe, no ale ci szaleją z robotą na innych budach bo chcą jak najwięcej przed zimą zrobić. Do nas mają przyjść jak będzie brzydka pogoda...podobno.

No i mamy pierwszy mebel na budowiewink Nie zgadniecie co to... Mój teść opracował atrapę schodów. Teraz można już normalnie wchodzić na piętro.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Fotorelacja z budowy

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

 

Pogoda w niedzielę dopisała więc rodzinnie wybraliśmy się na budowę i w końcu mogłam przy normalnym świetle dziennym obejrzeć nasz domek. Normalnie to wygląda tak, że mój kochany małżonek po pracy koło 16-tej zjeżdża na budowę i robi zdjęcia, po czym zgrywa je na kompa i wtedy mogę zobaczyć je jawink

OK, do rzeczy…

Na budowie miały być założone robocze schody drewniane, tak żeby w cywilizowany sposób można było wejść na piętro, no ale cóż… Finał jest taki, że mój mąż przyłożył drabinę na balkon i z uśmiechem na twarzy powiedział „WCHODŹ”!!!

Szkoda, że nie mam zdjęcia jak to wyglądało, a może i lepiej że go nie mam, hihi.

Dzielna jestem i przy drugim podejściu UDAŁO SIĘ!!! Mogłam na własne oczy zobaczyć nasze przyszłe pokoje i łazienkę. Super to wygląda, pomieszczenia spore i fajne. Wiadomo, wszystko jeszcze się okaże jak będą ścianki działowe i tynki, ale już teraz mi się podoba. Widoki też ok, zobaczcie sami….

Aha, we wtorek pomiar okien, zobaczymy jaka będzie cena końcowa. Dzisiaj mamy dzwonić w sprawie termoramki i dopytać jeszcze odnośnie tego co w końcu jest w standardzie, żeby później się nie okazało że coś przespaliśmy. Chyba zdecydujemy się na Winergetic, o czym jak wszystko się wyjaśni nieomieszkany Wam napisaćsmiley

A teraz fotorelacja, ZAPRASZAM!!!!

Domek, widok wejścia

blog budowlany - mojabudowa.pl

Widok od stony tarasu

blog budowlany - mojabudowa.pl

Widok na działkę z balkonu

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pokój

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pokój

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Łazienka

 blog budowlany - mojabudowa.pl

Wyjście z klatki schodowej do przedpokoju

blog budowlany - mojabudowa.pl

Sypialnia

blog budowlany - mojabudowa.pl

Widok z sypialni

blog budowlany - mojabudowa.pl


Doradźcie w sprawie okien.....

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Sporo czasu zajęło nam poznanie tematu profili okiennych, parametrów, przepuszczalności itp. itd.......

Zrobiliśmy rozeznanie w tym całym śwatku i wytypowaliśmy 3 firmy : Oknoplast, Dako i Vetrex. Zrobiliśmy wyceny w każdej firmie okien 3-szybowych i różnica była nieznaczna.

Omówiliśmy wszystkie za i przeciw i zdecydowaliśmy w końcu, że najbardziej podobają się nam profile z oknoplast. W końcu to jedna z najsolidniejszych firm i sprawdzonych.

Dzisiaj ponownie odwiedziliśmy oknoplast bo zaczęli promocję zimową. Taka to promocja jak każdawink więcej w tym chwytu marketingowego niż rabatu, ale do rzeczy...

Gość który robił wycenę konkretny, rzeczowy i nie cwaniaczył. Dużo wiedzy i dobre podejście do klienta, a to też ważne....

Wycenił nam dwa profile: winergetic premium i thermic 90.

Te pierwsze to nowość w oknoplast 7komorowe i 3 szyby (cieńsze szyby,a parametry przenikalności ciepła dla okna podobna jak przy profilu thermic).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wycena przedstawia się tak:

Winergetic - 18.500 zł.

Thermic - 19.700 zł.

Okien jest 13, nie będę pisać w jakich wymiarach bo już wcześniej o tym pisaliśmy.

Kolor - dwustronny orzech.

I tu mamy znowu dylemat.......frown

Jak na początku myśleliśmy tylko o thermic to teraz zastanawiamy się nad winergetic. Profil ładniejszy, 7 komorowe i cena niższa - nieznacznie, ale zawsze to coś.

I co tu wybrać??????? Po dyskusjach mamy pata.... Ja za winergetic, a moja połówka za thermic

Tego czego się boimy, to to , że winergetic to nowość i nikt wcześniej ich nie sprawdził. Nie wiadomo czy będą się tak samo sprawdzać jak thermic, które już w obiegu długo i opinie pozytywne.

Doradźcie coś proszę, może wiecie coś na temat tych profili więcej? Dobrze robimy że oknoplast? Wybrać te winergetic?

 


Pow. użytkowa: 133.2 m²
Pow. użytkowa: 180.8 m²
Pow. użytkowa: 104.9 m²
Pow. użytkowa: 99.3 m²