Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu.

offlinemiszszel blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NULL
121363 odwiedzin | wpisów: 144, komentarzy: 672, obserwuje: 66

Wygrzewanie posadzek - pytanie

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

U nas już od tygodnia trwa wygrzewanie podłogówki. W domku jest teraz 27 st. C, a jeszcze musimy podnieść temperaturę wody w instalacji o 8 st. C. (teraz jest 42, a docelowo będzie 50, każdego dnia podnosimy o 4 st.). Piec chodzi bez żadnych problemów.

Teraz dopiero widać, że takie wygrzanie jest niezbędne. Robilismy wylewki prawie pięć miesięcy temu, schły całe lato, a gdy tylko zaczęlismy wygrzewać od razu pojawiły sie na nich plamy wilgoci. Ciekawe, że wylewka jest najcieplejsza tam, gdzie  jest przykryta płytkami, tzn. w kotłowni. W innych pomieszczeniach wylewki są tylko lekko ciepłe. Pomimo zwiększania temperatury na piecu nie odczuwa się wzrostu temperatury wody w układzie, a pomimo to w domu temperatura cały czas wzrasta.

Zastanawia nas kednak jeden z pokoi na poddaszu i kuchnia, gdy sie do nich wchodzi jest tam nieco chłodniej niż w innych pomieszczeniach. Sprawdzałem na przepływomierzach, że woda w układzie w tych pomieszczeniach na pewno jest i cały czas krąży. Nie wiemy jak to wyjasnić, spec od CO mówi, że z czasem sie to na pewno ustabilizuje, bo na razie nie ma podpiętych regulatorów temperatury w pomieszczeniach, a poza tym piec na razie jest ustawiony w trybie wygrzewania i utrzymuje tylko zadaną temperaturę wody we wszystkich obiegach.

Jak sądzicie, czy to normalne, czy może to być objaw jakiejś usterki?


Drzwi zewnętrzne zamówione, a podłoga już ciepła:)

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś zamówiliśmy drzwi zewnętrzne. Wybór padł na Firmę Agmar - model Karbon o grubości 88 mm, okleina sosnowa, kolor orzech (taki sam jak okna), szybki refleksyjne, klamką Zeus. Mają do nas dotrzeć do pięciu tygodni.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Poza tym dziś przyszli spece od CO zrobić rozruch pieca. Wylewki już się wygrzewają, nawet są już trochę ciepłe:).

 


Zagazowani:) Czy warto ogrzewać pustostan?

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W piątek przyszli spece z gazowni - założyli nam licznik od gazu i napełnili instalację. A zatem wszystkie media mamy już doprowadzone do domku. Końcem przyszłego tygodnia ma przyjść ekipa od instalacji CO i wszytko dokończyć, zrobić rozruch pieca i wygrzać wylewki.

Mamy teraz dylemat, czy na zimę opróżnić instalację z wody czy też ogrzewać dom w minimalnym stopniu (do temperatury około 10 stopni wewnątrz). Boimy się troche kosztów, zwłaszcza, że dom nie jest jeszcze docieplony z zewnątrz, ale  podobno nawet takie niewielkie grzanie przyspiesza jego wysychanie i spowoduje, że na nastepną zimę gdy już będziemy mieszkać ogrzewanie wyjdzie taniej. Zamierzamy też w zimie wykańczać łazienki i zrobić kominek, dlatego trochę ciepełka się w domu przyda:).

Co o tym sądzicie? Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji?


Wkład kominkowy wreszcie dotarł:)

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W końcu po miesiącu czekania doczekaliśmy się na wkład kominkowy:)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nie obyło się oczywiście bez przygód. Gdy byłem w pracy zadzwonili do mnie ze sklepu internetowego, że wkład będzie dzisiaj, ale kierowcy potrzebna jest pomoc co najmniej trzech facetów do rozładunku... Trochę się wkurzyłem, bo powinni zapewnić transport z możliwością rozładunku, ale na szczęście udało się załatwić pomoc taty, szwagra i wujka:). Pomoc była nieodzowna, bo całe to ustojstwo waży ponad 230 kg. Sam wkład jest taki jak oczekiwaliśmy, prezentuje sie bardzo solidnie, oby się w nim dobrze paliło.

blog budowlany - mojabudowa.pl

^ Szyba jest bardzo duża, ogień powinien być dobrze wyeksponowany.

blog budowlany - mojabudowa.pl

^ Miejsce do podłączenia dolotu powietrza.

blog budowlany - mojabudowa.pl

^ Wkład jest w środku wyłożony szamotem, więc powinien długo trzymać ciepło.

Wczoraj zgłosiliśmy w gazowni gotowość instalacji gazowej do napełnienia. Musieliśmy w tym celu załatwić opinię kominiarską. Pan kominiarz przyszedł, rzucił okiem i skasował 170 zł - rozbój w biały dzień, zwłaszcza, że i tak trzeba będzie jeszcze zrobić końcowy odbiór przewodów kominowych. Pozostało więc czekać aż założą licznik i będzie można wreszcie zrobić rozruch instalacji CO.