Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu.

offlinemiszszel blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NULL
121365 odwiedzin | wpisów: 144, komentarzy: 672, obserwuje: 66
 

Przekręty sklepów z podłogami - uważajcie na ceny!

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Jesteśmy teraz na etapie zakupu paneli podłogowych. Podłóg do wyłożenia u nas sporo - prawie 130 metrów kwadratowych, więc zebraliśmy kilka ofert. Z reguły w sklepach z podłogami jest tak,że sprzedawca oferuje "montaż gratis" i kusi 8% VATem przy zakupie paneli wraz z montażem. Gdy po dokonaniu pomiarów otrzymaliśmy dwie oferty z dwóch bardzo popularnych sieciówek oferujących panele podłogowe rzuciło nam się w oczy przede wszystkim, że:
- ceny podane są za opakowanie, a nie za metr kwadratowy jak w katalogu,
- ceny za opakowania paneli i za akcesoria (np. podkłady, listwy wykańczające) są podane jako ceny netto (bez VAT),
- tylko końcowa cena za wszystko (np. za łączną ilość opakowań paneli danego rodzaju) jest podana jako cena brutto.
Niby nic wielkiego, w końcu najważniejsza jest końcowa cena, jednakże gdy zsumuje się ceny netto i odejmie się je od końcowej ceny brutto wychodzi, że różnica wynosi dokładnie 23%!!! Czyli gdzie ten 8% VAT i montaż gratis? Niby i tak wychodzi korzystniej niż samodzielny zakup paneli, jednak naszym zdaniem jest to ewidentne wprowadzanie klienta w błąd - kusi się nas bardzo atrakcyjną ceną za metr kwadratowy, a gdy już dokona się zamówienia to sprzedawca ma dodatkowy, ukryty zysk (około 15%).
Wiadomo, że na tym świecie nie ma nic za darmo, ale jednak uczciwość nakazuje, żeby klienta o tym poinformować. Gdy będziecie zbierać oferty na panele wraz z montażem weźcie to pod uwagę.

 

Balterio czy quick-step??? które lepsze???

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Przyszła pora na poważne wybory:)

Kuchnia zaprojektowana, kolory ścian do pomieszczeń wybrane.

Został wybór paneli laminowanych. Panele będą w salonie, korytarzach i pokojach na poddaszu, więc sporo tego wyjdzie.

Wstępnie wybraliśmy te z Balterio, ale jak to zwykle bywa natrafiliśmy na opinie, że mimo iż to górna półka cenowa to lubią trzeszczeć, a producent umywa ręce i nie uznaje reklamacji. Chcielibyśmy uniknąć takiej sytuacji, a że teraz w domu mamy takie podłogi co skrzypią i krew mnie zalewa jak to słyszę (szczególnie kiedy dzieci śpią, a ja nie mogę obok przejść tak żeby nic nie zatrzeszczało), to chcę wybrać te najlepsze, które się sprawdzą na wiele lat.

Zaczęliśmy zatem myśleć nad wyborem podłóg z Quick -stepa, ale te które się nam podobają są strasznie drogie i w sklepach nie dają na nie rabatów, bo ponoć producent tak zastrzegł.

Zatem czy warto przepłacać, czy może Balterio nie jest takie złe? Co wybrać żeby być zadowolonym przez kolejnych kilka lat i nie naruszyć przy tym i tak już cienkiego budżetu domowego????

Meble do kuchni akrylowe czy lakierowane????

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Znowu kolejny dylemat związany z wyborem.

Tym razem chodzi o fronty mebli kuchennych. Wybór między lakierowanymi a akrylowymi. Dodam, że cena za obie wersje jest taka sama.

Problem w tym, że wykonawca twierdzi że praktyczniejsze są akrylowe, bo nie są tak podatne na uszkodzenia, a przy lakierowanych odpryskuje lakier (szczególnie na rogach szuflad, bo tam najłatwiej czymś uderzyć).

Ja nie chcę uchwytów na meblach a przy akrylowych zakładają metalowe listwy na rogach półek i szuflad, które jak łatwo się domyślić mi osobiście się nie podobają. I tu mam właśnie problem jak zdecydować i jakie fronty wybrać.

Może słyszeliście coś o użytkowaniu lakierowanych lub akrylowych mebli w kuchni, a może macie takie i napiszecie jak się sprawdzają jedne i drugi. Będę wdzięczna za każdą opinię
 
Pow. użytkowa: 132.8 m²
Pow. użytkowa: 102.55 m²
Pow. użytkowa: 120.4 m²
Pow. użytkowa: 114.2 m²