Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu.

offlinemiszszel blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NULL
121365 odwiedzin | wpisów: 144, komentarzy: 672, obserwuje: 66

Doczekaliśmy się na przyłącze gazowe:)

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Chyba w gazowni po moim ostatnim telefonie postanowili się sprężyć:). Dziś ekipa zawitała na budowę, zrobiła wykop i załozyła żółtą rurkę. Pozostało tylko założyć gazomierz, zrobić odbiór instalacji i przewodów kominowych i można korzystać.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Udało się nam też uporządkować nieco działkę i posadzić część żywopłotu przy udziale małego pomocnika:).

blog budowlany - mojabudowa.pl


Niesłowna gazownia i kolejne wyceny kuchni

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Na naszej budowie przestój. Czekamy aż gazownia łaskawie wykona przyłącze gazowe. Niestety jego wykonanie przesuwa się w czasie.. Najpierw miało być na przełomie sierpnia i września. Potem pani z gazowni solennie zapewniała mnie, że na pewno będzie do końca września. Gdy niedawno dzwoniłem upewnić się czy aby na pewno, ta sama pani wyparła się, że cokolwiek mi obiecywała - powiedziała, że przyłącze na pewno będzie przed "sezonem grzewczym" - cokolwiek miałoby to znaczyć. Jednym słowem szkoda gadać - a my przecież będziemy im płacić za gaz, powinno im chyba zależeć aby jak najszybciej nas podłączyć. Widocznie taki urok monopolisty. Przez to nadal nie możemy zakończyć etapu instalacji, bo bez gazu nie możemy zrobić rozruchu pieca i wygrzania wylewek... Może w końcu się doczekamy.

Otrzymaliśmy też kolejne wstępne wyceny kuchni - tym razem od lokalnych stolarzy. Ceny wyszły bardziej przystępne niż ostatnio - około 10000 zł za same meble bez systemów otwierania. Problem jedynie w tym, że szczegółowy projekt kuchni i wycenę obaj stolarze chcą zrobić dopiero wtedy gdy się definitywnie określimy, że robimy kuchnie u któregoś z nich. Obawiamy się jednak, że w takim ptrzypadku cena może nagle wzrosnąć.

Przekonaliśmy się też na własnej skórze o wadach zakupów przez internet. Zamówiliśmy przez internet wkład kominkowy. Sklep w którym dokonaliśmy zakupu ma mnóstwo pozytywnych opinii, na jego stronie stało jak byk, że dostawa w ciągu pięciu dni roboczych. A tu klops, okazało się, że nie mają wkładu na magazynie, muszą zamówić u producenta. Czas oczekiwania min. 4 tygodnie... Nie odstąpiliśmy jednak od zakupu, bo w żadnym innym wiarygodnym i sprawdzonym sklepie internetowym nie było tak korzystnej ceny. Pozostaje więc tylko czekać. Tymczasem bez wkładu nie możemy zacząć prac nad zabudową kominka. To jednak truizm, że budowa uczy cierpliwości.

Na razie więc tylko porządkujemy otoczenie domu i urządzamy ogródek. Ostatnio wzięliśmy się nawet za sadzenie żywopłotu. Życzymy wszystkim budowniczym dobrej pogody i cierpliwości. W sytuacjach kryzysowych zawsze przychodzą mi na myśl słowa jednego ze znajomych murarzy który widząc moje zniecierpliwienie z powodu kolejnego przełożenia terminu prac powiedział: Co się przejmujesz, przecież to tylko dom...


Wycena i projekt kuchni

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No i w końcu dało się przekonać projektantkę do zmiany ustawienia zlewu pod okno i rezygnacji z blatu granitowego, ale od początku.....

Dysponując prowizorycznym projektem zrobionym przez znajomego szukaliśmy firmy, która za przyzwoitą kasę i równocześnie z dobrą jakością zrobi nam meble kuchenne. Tym samym mieliśmy kilka wycen do porównania, i ze zdziwieniem okazało się, że dobrą cenę dała firma, która wydała się nam najdroższa, ale jednocześnie rzeczowa, z pomysłem i znająca się na rzeczy.

No i po zaprezentowaniu nam projektu, za który zapłaciliśmy 200 zł, ale nie dostaniemy go dopóki nie podpiszemy umowy, przyszła wycena ...

Zwaliła mnie z nóg bo spodziewałam się duuużo niższej....

Wstępnie w rozmowach i przy pomiarze wycenili nam na ok. 15.000 zł., a po opracowaniu projektu nagle cena za meble prawie 23.000 zł. do tego blaty prawie 3.000 zł. + 5% wartości za montaż i to jest cena bez sprzętu i bez oświetlenia mebli....

KOSMOS, jak dla mnie...

Przeraziła mnie cena samych mebli bez jakichkolwiek systemów, bo wiadomo tu można wybrać coś tańszego i innej firmy, albo po prostu z czegoś zrezygnować....

Meble mają być białe akryl z połyskiem - kwota prawie 15.000 zł.

I tu moje pytanie:

Czy akryl jest lepszy od lakieru, lub odwrotnie lakier jest lepszy i tym samym droższy?

Mam wątpliwości bo u innych wykonawców słyszeliśmy że akryl jest tańszym rozwiązaniem, a jak się zrezygnuje z połysku to można zaoszczędzić kilka tysięcy?

Czy można wybrać jakieś tańsze a jakościowo dobre frony????

Co jedna firma to mówią coś innego, nie wiadomo w co już wierzyć i co wybrać.....

 

 


Wkład kominkowy wybrany:)

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś wybraliśmy i zamówiliśmy wkład kominkowy. Po długim namyśle zdecydowaliśmy się na wkład stalowo - szamotowy Silesia 5169 KM12 z nakładką konwekcyjną i szybą płaską. Do zakupu zachęciła nas wysoka sprawność, niska emisja oraz stosunkowo przystępna cena.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wykonawcę obudowy też już wybraliśmy. Będzie zrobiona mniej więcej tak:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Obudowa będzie prosta, dookoła drzwiczek będzie ramka z trawetynu. Półka na drewno też będzie wyłożona wewnątrz trawetynem. Bedą też płytkie, podświetlane półeczki, ale ich rozmieszczenie może się jeszcze zmienić.

Za całość (bez wkładu) wykonawca policzył 4500 zł. Wchodzi w to wykonanie obudowy, przerobienie komina, wykonanie dopływu powietrza z zewnątrz, montaż turbinki do DGP wraz z osprzętem (Rury do DGP są już rozprowadzone) oraz materiały (łącznie z trawetynem). Naszym zdaniem to dobra cena, inni wykonawcy dużo bardziej się cenili, a poza tym nie chcieli żebyśmy sami kupili wkład.