Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu.

offlinemiszszel blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NULL
121364 odwiedzin | wpisów: 144, komentarzy: 672, obserwuje: 66
 

Wykańczanie kotłowni

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Płytki w kotłowni już położone:). Wyszły bardzo ładnie, płytkarz się spisał. Pozostało tylko wstawić piec i bojler. Jasne płytki bardzo powiększyły optycznie pomieszczenie, przed ich położeniem wydawało nam się, że to straszna klitka. Kosztowo wyszło to następująco:

płytki (ściany Opoczno Pirgos Beż, podłoga CeramikaGres Scandina Beż) - 370 zł,

pozostałe materiały (klej, płyta GK, fuga, etc.) - 382 zł,

robocizna ( w tym zabudowa rur płytą GK) - 800 zł.

A wyszło to tak:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Zmiany w 1-wszą rocznicę bloga

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Ani się obejrzeliśmy, a już minął rok od czasu kiedy zaczęliśmy blogować. Dużo się przez ten czas wydarzyło, przede wszystkim nasz domek już stoi:). Od innych blogowiczów otrzymaliśmy wiele dobrych rad, znaleźliśmy też wiele inspiracji na innych budowach. W tym miejscu chcielibyśmy wszystkim podziękować za udzieloną pomoc i kibicowanie:).

Ostatnio wkroczyliśmy na ostatni etap budowy - wykończenia. W związku z tym zaczęliśmy się zastanawiać w jaki sposób dalej blogować. Stwierdziliśmy, że dom to nasz azyl, ostoja naszej prywatności. Z tego względu jego wnętrza urządzone przez nas chcielibyśmy pokazywać jedynie osobom które znamy, lubimy i cenimy. Naszym zdaniem zamieszczanie zdjęć wnętrz urządzonego już domu w internecie powoduje, że zapraszamy do niego nieograniczoną ilość całkowicie nieznanych nam osób z których część nigdy nie chcielibyśmy w nim gościć. I nie mamy tu na myśli tylko włamywaczy - chodzi przede wszystkim o to, że w ten sposób znacznie ograniczamy naszą prywatność. Miejsce które z założenia ma być tylko nasze może być oglądane przez nieograniczoną ilość osób.

W związku z powyższym podjęliśmy decyzję, że nadal będziemy blogować, gdyż wskazówki innych budujących są często bardzo pomocne. W miarę naszych możliwości postaramy się też pomóc innym budującym. Nie będziemy jedynie zamieszczać zdjęć wykończonych wnętrz naszego domu.

A na budowie przedwczoraj pojawił się glazurnik i zawzięcie kładzie płytki w kotłowni. Wykańczanie zaczęliśmy więc od najmniej reprezentacyjnego pomieszczenia ;)


55 zł za m2 - wykończenie poddasza - realne?

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Przeżyliśmy ostatnio miłe zaskoczenie. Przez ostatnie kilka miesięcy szukaliśmy ekipy do wykończenia poddasza (wełna 25 cm + płyty GK z przygotowaniem pod malowanie). Ceny oferowane przez potencjalnych wykonawców były wysokie - z reguły mieściły się w przedziale od 40 zł za m2 do 60 zł za m2 za samą robociznę. Z materiałem ceny nie spadały poniżej 100 zł za m2. W naszej ocenie ceny te były horendalnie wysokie. Jednak jeden z wykonawców pozytywnie nas zaskoczył. Wycenił nasz domek na 55 zł za m2! (robocizna + materiał, wełna Rockwoll). Cena jest dużo niższa w porównaniu do innych wykonawców, ale gość jest z polecenia. Zajmuje się ogólnie wykańczaniem wnętrz, jego firma wykańczała kompleksowo mieszkanie siostrze mojej żony - wyszło bardzo ładnie i solidnie. Zakres prac do wykonania w naszym domku obejmuje:

- docieplenie skosów i sufitów wełną mineralną Rockwoll (15 cm między krokwiami + 10 cm położone krzyżowo),

- położenie płyt GK na profilach metalowych,

- szpachlowanie płyt GK pod malowanie.

Wychodzimy z założenia, że wykończenie poddasza nie jest jakoś szczególnie trudne, dlatego nie ma sensu przepłacać za ekipę. Żadna ekipa nie była w stanie zagwarantować nam, że płyty GK nie będą pękać na łączeniach ze ścianami murowanymi, gdyż więźba w przeciwieństwie do ścian cały czas pracuje. A wy ile płaciliście za adaptację poddasza?


Kominkowy dylemat - c.d.

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W tym tygodniu odwiedził nas fachman który ma zbudować kominek. Facet jest dośc wiekowy, ale rozmowa z nim przekonuje, że zna się na swojej robocie. Bardzo przekonuje nas do zainstalowania wkładu stalowo - szamotowego. Twierdzi, e przy umiejętnym zbudowaniu obudowy kominka - przede wszystkim obudowaniu ściany na której stoi szamotem - spowoduje, że kominek jeszcze długo po wygaśnięciu w nim ognia będzie grzał, tzn. oddawał zgromadzone w nim ciepło. Działa to na zasadzie pieca akumulacyjnego - coś w stylu starych pieców kaflowych. Facet jest z polecenia znajomych którzy są z niego bardzo zadowoleni, więc wydaje się być wiarygodny. Ustaliliśmy z nim wstępny projekt budowy kominka (narysował go na ścianie):

blog budowlany - mojabudowa.pl

Obudowa będzie bardzo prosta, dookoła szyby chcielibyśmy obwódkę z trawetynu. po lewej stronie od wkładu będzie półka na drewno. Półkę tę też chcemy wyłożyć trawetynem (żeby nie rysowała się od wkładania i wyciągania drewna), ale wszystko zależy od jego ceny. Jeśli wyjdą jakieś kosmiczne pienidze to zastanowimy się nad innym materiałem, np. jakimś konglomeratem. Dalej, po lewej stronie chcemy zrobić płytkie podświetlane półki. Na razie zastanawiamy się czy zrobić trzy oddzielne, czy też jedną długą z zamontowanymi półeczkami ze szkła. Zdecydujemy się pewnie dopiero wtedy gdy dostaniemy wizualizację projektu kominka, ale tę bedzie można zrobić dopiero wtedy gdy będziemy mieli wybrany wkład.

Co do wkładu - fachman polecił nam dwa wkłady, które w jego ocenie są sprawdzone i pewne. Pierwszy to SilesiaSK5169-KM12 firmy HKS Lazar z szybą płaską i nakładką konwekcyjną:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Drugi to Romotop KV 025 G 01:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Bardziej skłaniamy się ku temu pierwszemu wkładowi  przede wszystkim z uwagi na cenę (około 5500 zł przy około 7500 zł za Romotopa), a poza tym uważamy, że romotop to chyba za mocny wkład jak na nasze potrzeby (ma regulowaną moc od 15 do 50 KW).  Teraz zostaje nam tylko czekać na wycenę ile to wszystko będzie kosztowało - mamy nadzieję, że cena nas nie powali;).

W przyszłym tygodniu zamierzamy także zrobić objazd po kilku firmach robiących kuchnie na wymiar. Trudno pewnie będzie wybrać wyposażenie kuchni które będzie zgodne z tym co chcemy oraz w miarę przystępnej cenie, ale to chyba problem wszystkich inwestorów;).