Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu.

offlinemiszszel blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NULL
121362 odwiedzin | wpisów: 144, komentarzy: 672, obserwuje: 66
 

Mały przestój i .... mamy przyłącze elektryczne:)

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

U nas nadal trwa przerwa technologiczna. Czekamy aż wylewki wyschną oraz na powrót ekipy od CO, którzy zapowiedzieli się dopiero na połowę lipca.

Wczoraj przyjechała do nas ekipa z Tauronu. Bardzo szybko wykonali przyłącze napowietrzne. Jeszcze tylko inna ekipa ma przyjść założyć licznik i już będzie można opłacać kolejny rachunek;). Jesteśmy pod wrażeniem szybkości wykonania tego przyłacza, wszyscy wokół straszyli nas, że trzeba bardzo długo czekać, a tu niespodzianka - przyłącze zrobili niecały miesiąc po podpisaniu umowy o przyłączenie. Dużą rolę odegrała przy tym pewnie okoliczność, że słup do którego nas przyłączyli znajduje się na naszej działce.

Poza tym ostatnio zrobiliśmy małe zakupy. Kupiliśmy grzejniki drabinkowe o których była już mniej więcej mowa w poprzednich wpisach, tyle że zdecydowaliśmy się na trochę inne niż były wybrane. W łazience dolnej będzie Enix Focus, a w górnej Terma Pop+. Kupiliśmy też do obu łazienek odpływy liniowe Vabo Premium. Na dole będzie maskownica Flora, a na górze Meander. Wyglądem przyciągają uwagę a ich wykonanie robi wrażenie. Na tej podstawie - wizualnej - możemy je wszystkim śmiało polecić. Mamy tylko nadzieję, że z odprowadzaniem wody i codziennym użytkowaniem będzie podobnie:)

Poza tym kupiliśmy też płytki do kotłowni. Jako że nie ma tam okna wybraliśmy na ściany kolor jasny - Opoczno Pirgos, natomiast na podłogę Ceramika Gres Pirgos Beż. Mamy już umówionego glazurnika, który przyjdzie gdy skończy ekipa od CO.

Dzisiaj był też projektant przyłącza gazowego. Udało u się załatwić aktualizację mapy geodezyjnej. Na dniach ma złożyć projekt przyłącza do Starostwa. Twierdzi, że przyłącze gazowe powinno zostać wykonane na przełomie sierpnia i września.

Cały czas myślimy też nad wyborem ekipy od ocieplania poddasza i regipsów. Zastanawiam się nad tym żeby zabrać się za to samemu, ale chyba nie dam rady przede wszystkim z braku czasu, no i doświadczenia w układaniu regipsów też. Łatwiej pewnie byłoby położyć boazerię na skosach i suficie, ale żona nie chce o tym słyszeć:)


Słyszeliście o Lineablue?

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W taki deszczowy dzień człowiek może jedynie pobuszować po necie, czego efektem są nowe pomysły na wykończenie domu.

Zaczęłam już poważnie myśleć o wykańczniu łazienek. A że będą dwie, to czeka nas nie lada wyzwanie, nie mówiąc już ile to będzie kosztować.

Płytki już wybrane. Do górnej Tubądzin Ren, a do dolnej Opoczno Zebrano


blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Wanna: Love Ravak

blog budowlany - mojabudowa.pl

Umywalka na blat: Ovum Koło i Urbi Roka

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Miska wisząca Koło ego lub Koło ovum

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Baterie coś z Kludi bozz np. takie

blog budowlany - mojabudowa.pl

grzejniki: enix focus i termal wiktoria = oba białe

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Co do prysznica i reszty wyposażenia to się jeszcze zobaczy:)

A tak całkiem przy okazji znalazłam fajną stronkę z takim wyposażeniem do łazienki. http://superceramika.pl/index.php.

Firma która wypuszcza takie produkty nazywa się LINEABLUE i jest mi zupełnie nieznana.

Mają niesamowity wybór głównie umywalek i wc. Wprost jestem zachwycona. A co do ceny to jest niewiarygodnie tanio. Umywalki takie same jak Koło, a może lepsze wizualnie,  są dwa razy tańsze. Na forum muratora znalazłam opinie o tej firmie i były to same pozytywy. Sprzedają też na allegro.

Stąd moje pytanie, czy ktoś słyszał o takiej firmie, a może wdział ich produkty. A co najważniejsze może ktoś ma umywalki, wc, prysznice, armaturę, wannę lub coś innego tej firmy i może powiedzieć jak się spisują.

Boję się, że za taką ceną idzie też jakość i po jakimś czasie szlag to trafi i tak trzeba będzie kupić coś znanego producenta. Chociaż spotkałam się też z takimi opiniami, że za produkty koło czy roca płaci się głównie za nazwę, bo jakościowo też nie rewelacja.

A wy co myślicie?

 


Wylewki gotowe!

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wczoraj udało się zrobić wylewki w całym domu. Ekipa bardzo sprawnie sobie radziła, posadzki wyszły pięknie. Robota zaplanowana była na dwa dni, ale korzystając z dobrej pogody udało się skończyć w jeden dzień. Start - 7.00, fajrant 19.30. Zużyliśmy około 120 worków cementu i dwie wywrotki piasku.

Najpierw mixokretowe kopce:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Potem zacieranie łatami:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Potem zacieranie maszyną i efekt końcowy:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na dole z uwagi na grubą warstwę styropianu wylewkę zbroiliśmy dodatkowo siatką. Udało się też zrobić wylewkę na balkonie, chociaż z uwagi na jego kształt był drobny problem ze zrobieniem szalunku. Wyniknął też problem wynikający z wcześniejszego przedłużenia krokwi. Przez to krokwie i deska rynnowa schodziły zbyt nisko nad balkon, dlatego też trzeba było je trochę podciąć. Ekipę możemy każdemu z czystym sumieniem polecić.

Dzisiaj jedziemy na budowę, żeby prezykryć wylewki foliami. Mają być przykryte przez trzy tygodnie, żeby za szybko nie wyschły. Dzięki temu nie trzeba ich też będzie polewać wodą.