Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu.

offlinemiszszel blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NULL
121363 odwiedzin | wpisów: 144, komentarzy: 672, obserwuje: 66

Instalacja elektryczna gotowa

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wczoraj elektrycy zakończyli działalność. Musimy się jeszcze tylko z nimi rozliczyć. Spec którego wzięliśmy okazał się dobrym fachowcem. Zrobił wszystko według naszych wymagań, a poza tym udzielił kilku cennych wskazówek odnośnie rozmieszczenia poszczególnych punktów. Jedyne zastrzeżenie jakie można do niego mieć to tendencja do nagłego znikania z budowy na 2-3 dni. Co prawda powiedzieliśmy mu, że nie spieszy się nam jakoś szczególnie, ale wystarczyło po prostu zadzwonić i uprzedzić. Ale najważniejsze że już skończył:). W ramach zlecenia wykonał:

- ponad 100 punktów (gniazdka i włączniki),

- gniazdko siłowe do kuchenki,

- gniazdko siłowe na zewnątrz domu,

- dzwonek,

- gniazdko telefoniczne (internet),

- 5 gniazdek antenowych (z podwójnym kablem - platforma cyfrowa + sygnał naziemny),

- wyprowadził kable na zewnątrz pod domofon, oświetlenie zewnętrzne oraz pompę (studnia),

- wykonał i zamocował hak pod przyłącze napowietrzne,

- rozprowadził kable od czujników CO (będą w każdym pokoju).

Przy rozliczeniu ma nam przekazać fakturę za materiał wystawioną na nas oraz protokół odbioru instalacji wraz z pomiarami. Za wszystko to mamy mu zapłacić 6500 zł.

Puszki na razie nie są zaszpachlowane, zrobią to tynkarze gdy ustalą grubość tynku. Gniazdko siłowe w kuchni:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Druga strona kuchni, jedno z gniazdek antenowych:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Bezpieczniki:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Skrzynka na licznik i gniazdko siłowe:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Hak pod przyłącze napowietrzne:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przewody zostały rozprowadzone w peszlach po podłodze i zabezpieczone betonem, coby ich tynkarze nie podeptali:)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Poza tym składamy wszystkim odwiedzającym nas blogowiczom najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących świąt! Wesołego Alleluja i mokrego (broń Boże nie śnieżnego) dyngusa!!!


Indukcja, czy gaz? Oto jest pytanie....

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Chociaż byłam do tej pory w 100% przekonana, że chcę płytę gazową w kuchni, tak nagle zaczęłam się zastanawiać czy to słuszny wybórindecision

Faktem jest, że indukcyjna super się komponuje do nowoczesnej kuchni, garnki nie zużywają się i nie niszczą tak szybko jak przy gazowej kuchence, no i na meblach nie widać po jakimś czasie ciągnącego się, obrzydliwego tłuszczu z oparów gazu....

Faktem też jest, że teraz używam gazowej kuchenki i chyba to kwestia przyzwyczajenia, ale nie narzekam.... A że mieszkamy teraz w terenie górskim, to przeżyliśmy już 4-dniowy brak prądu i nie wyobrażam sobie takiej powtórki z rozrywki.....

Nie wiem też czy to prawda, ale jeden z wykonawców mówił nam, że do mebli kuchennych z połyskiem nie stosuje się kuchenek gazowych, a ja właśnie takie meble chcę.

Powiem szczerze, że już nawet wybrałam płytę gazową i nie wiem czy dobrze robię.........

Amica PGCz7411

blog budowlany - mojabudowa.pl

Bosch PPQ 719B21E

blog budowlany - mojabudowa.pl

Electrolux EGT7353YOK

blog budowlany - mojabudowa.pl

 


Wybór rodzaju tynków i inne dobre wiadomości.

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Ten tydzień kończy się dla nas bardzo pozytywnie:).

Po pierwsze dzwonili do nas z Urzędu Skarbowego w sprawie zwrotu VAT za materiały. Zakwestionowali tylko jedną pozycję - gwoździe za 90 zł i zażądali doniesienia korekty jednej z faktur, a zatem nie jest źle.

Po drugie wczoraj elektryk w końcu się u nas zjawił. Co prawda z dwudniowym opóźnieniem, ale z rozmachem zabrał się do roboty - dom wygląda jakby w środku wybuchła bomba, a odgłosy kucia słychać było aż na ulicy:).

Po trzecie podjęliśmy decyzję w sprawie rodzaju tynków. Wybraliśmy cementowo wapienne z nakładką drobnoziarnistą. Jeden z wykonawców po dokonaniu wyceny zaproponował nam obejrzenie tych tynków na innej budowie. Musimy przyznać, że po pomalowaniu na pierwszy rzut oka trudno odróżnić je od gładzi gipsowej. Pozostało nam więc tylko wybrać wykonawcę.

Po czwarte zdecydowaliśmy się zrobić ogrzewanie podłogowe także na poddaszu. Wykonawca  instalacji CO wyliczył sobie za to niezbyt dużą dopłatę (około 2000 zł za dodatkową automatykę). A zatem nie powinniśmy mieć problemów z zaaranżowaniem poddasza.

Poza tym otrzymaliśmy dwie wyceny dotyczące tynków i - tu ciekawostka - wykonawcom po dokonaniu pomiarów wyszły różne powierzchnie do otynkowania. Pierwszy z nich wyliczył 507 m kw., a drugi 530 m kw. Ciekawe skąd się wzięła ta różnica skoro obu pytałem o zasady pomiarów (obaj wliczają do powierzchni otwory okienne i drzwiowe). W przyszłym tygodniu ma przyjść kolejny wykonawca, ciekawe ile wymierzy;).

Cieszymy się, że nasza budowa wreszcie zacznie przypominać dom, gdyż na razie jest to wiecznie rozgrzebany i zagruzowany plac budowy:).


Dylemat tynkowy...

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zdecydowaliśmy się na elektryka o którym mowa w poprzednim wpisie - ma zacząć prace nad instalacją w środę. Gdy ustalaliśmy z nim zakres prac zaproponował nam zrobienie gniazdka antenowego w łazience - podobno telewizor w łazience jest teraz bardzo modny;). Uzgodniliśmy też cenę - 6500 zł za całość z materiałem.

Zastanawiamy się teraz jakiego rodzaju tynki zrobić. Na początku byliśmy zdecydowani na cementowo - wapienne nakładane maszynowo, a potem na etapie wykończeń planowaliśmy położyć gładź gipsową. Jednak w naszej okolicy cena za tego rodzaju tynki oscyluje w granicach 25 zł m2 (bez dopłaty za tynk drobnoziarnisty - około 3 zł m2). Przy naszych 430 m2 ścian wychodzi więc dość drogo, zwłaszcza, że dojedzie do tego jeszcze koszt położenia gładzi gipsowej.

Nasi murarze zaoferowali nam położenie tynków ręcznie za 22 zł/m2 bez materiału. Tynkowali już u nas w rodzinie i widać, że znają się na robocie, ale pewnie wyszłoby to drożej niż przy tynkach nakładanych maszynowo.

Alternatywa to maszynowe tynki gipsowe, ale te wychodzą około 30 zł/m2, a poza tym słyszeliśmy, że są podatne na uszkodzenia chłoną wilgoć.

Zastanawiany się więc nad rozwiązaniem pośrednim, czyli płytami gipsowo - kartonowymi. Obliczyliśmy, że koszt samych płyt wyniósłby około 2500-3000 zł, Pozostaje kwestia robocizny - musimy uzyskać kilka wycen żeby zorientować sie ile to kosztuje.

Będziemy bardzo wdzięczni za informację czy ktoś z Was robił cały dom w płytach g-k, jaki był całościowy koszt tego typu tynków oraz czy jesteście z nich zadowoleni?


Pow. użytkowa: 137.4 m²
Pow. użytkowa: 119.3 m²
Pow. użytkowa: 147.2 m²
Pow. użytkowa: 133 m²