Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu.

offlinemiszszel blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NULL
121362 odwiedzin | wpisów: 144, komentarzy: 672, obserwuje: 66

Elektryk prawie wybrany

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś umówiłem się na budowie z elektrykiem poleconym z dwóch różnych źródeł. Znajomi którzy go polecili twierdzą, że jest dobry i tani.

Wyceny które do tej pory dostaliśmy z innych firm oscylowały w granicach 8 - 12 tyś za całośc instalacji elektrycznej + dzwonek, TV i Internet. Myśleliśmy więc, że jego cena też będzie się mieścić w tym przedziale.

Facet sprawił wrażenie dośc pozytywne, o nic nie pytał tylko obszedł cały dom, pochwalił układ pomieszczeń i ni z gruszki ni z pietruszki stwierdził, że za całość chce 6500 zł.!!!

Zaskoczony zapytałem czy to cena z materiałem czy bez - stwierdził, że z materiałem. Powiedział, żebyśmy zaznaczyli na ścianach gdzie chcemy mieć gniazdka i wyłączniki i zadzwonili do niego.

Robi instalacje w podłodze w peszlach i łączy wszystko w puszkach - zapewnił, że ma wszystkie uprawnienia. Zobowiązał się wszystko zrobić, nawet hak pod przyłącze napowietrzne. Mamy teraz zagwozdkę - gość jest co prawda z polecenia, jednak cena jest tak atrakcyjna, że wydaje się to zbyt piękne żeby było prawdziwe. A wy co o tym myślicie?


Pierwszy projekt kuchni...

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Nasz znajomy przygotował nam projekt kuchni. Nie jest to do końca nasza wizja, ale pomogło nam to przemyśleć pewne sprawy co do zaplanowania i rozkładu kuchni, i co teraz dla nas istotne, do poprowadzenia instalacji elektrycznej.

Kolory w projekcie są dalekie od tego co chcemy, więc nie sugerujcie się nimi, ale fajnie jest zobaczyć już zarys kuchni.

Zlew chcemy na środku okna, żeby nie kolidował z jego otwieraniem, a w projekcie jest raczej z boku z uwagi na to że trudno jest pod oknem zmieścić zmywrkę i kosze na odpady-śmieci, przy jednoczesnym wykorzystaniu obu narożników np. na kosze obrotowe. Dletego pewnie zmywarkę poprowadzimy pod blatem po prawej stronie kuchni.

Nad blatem po prawej stronie też pewnie coś zmodyfikujemy. Widziałam ostatnio taką kuchnię z otawartą półką asymetryczną np. na przyprawy i książki kucharskie, a w moim przypadku też na jakiś sprzęt elektroniczny. Na końcu blatu, tym zawijanym do środka kuchni, jest w projekcie też mało praktyczny blat, który chcę zamienić na jakiś niższy stół dosuwany do tego blatu. Nad nim wiszące lampy, a na ścianie tv.

Zastanawiam się co do blatów, albo ciemny granit, albo naturalne drewno, bo fronty chcę gładkie - bez żadnych udziwnień, i z połyskiem - białe z obrzeżami w kolorze naturalnego drewna, albo naprzemiennie np. górne półki drewno, a dół w bieli i cały pion gdzie piekarnik w bieli z obrzeżami drewna.

A tak wygląda projekt, oczywiście bardzo początkowy..... ale zarys kuchni już widaćsmiley

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

 


Pierwsze klucze do naszego domu, postęp hydrauliki

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Doczekaliśmy się wreszcie na prowizoryczne drzwi wejściowe, które pożyczyliśmy od sąsiada. Stan surowy został więc w naszym przypadku definitywnie zamknięty:).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Drzwi są zamykanę na kłódkę, więc staliśmy się także właścielami pierwszych kluczy od domu. Poza tym nadal trwają prace przy instalacji wod-kan.

Podejście w kuchni pod zlewozmywak, zmywarkę i kurek zewnętrzny.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Główny pion wod-kan, CO oraz rura od odkurzacza centralnego:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Podejście pod prysznic i WC w dolnej łazience:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Podejście pod pralkę i umywalkę w dolnej łazience:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Podejście pod podwójną umywalkę w łazience górnej:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Podejście pod prysznic i WC w łazience górnej oraz pion odpowietrzający:

blog budowlany - mojabudowa.pl

W łazience górnej chcemy mieć kabinę prysznicową bez brodzika, równo z poziomem podłogi z zastosowaniem listwy odpływowej. Poza tym nie chcieliśmy tam robić grubszej wylewki, więc rury kanalizacyjne zostały zrobione w kotłowni która znajduje się poniżej. Będzie to typowe pomieszczenie techniczne, więc nie powinny przeszkadzać.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Poza tym skończyliśmy układanie podłogi na strychy. Aby warstwa docieplenia była całkowicie osłonięta, zdecydowaliśmy się odeskować także sufity w lukarnach. Przestrzeń nad krokwią zostanie zabudowana lekkś ścianką na szkielecie drewnianym.

blog budowlany - mojabudowa.pl

No i na koniec omurowaliśmy środkową murłatę, aby nie było problemów kładzeniem tynków i wysokością sufitu na poddaszu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z firmy hydraulicznej. Może nie mają zawrotnego tempa, ale wszystko robią bardzo dokładnie. O wszystko dokładnie wypytują i udzielają dużo przydatnych porad. Mamy nadzieję, że firma od elektryki (której obecnie poszukujemy) będzie równie solidna.


Jestem załamana....

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Tak to jest jak człowiek się na coś nastawia i potem okazuje się, że rzeczywistość płata mu niemiłego figla. Wszystko szło ok, instalacje wodna i kanalizacyjna już na ukończeniu i ekipa się sprawdziła, więc zaczęliśmy się zastanawiać nad instalacją elektryczną.

Miał ją nam wykonywać tata z wujem, a dokumenty za niewielką kwotę przygotować znajomy z uprawnieniami, tyle że ....

Po omówieniu wszystkiego co chcemy i jak chcemy, zaczęliśmy się zastanawiać czy jednak nie poszukać kogoś kto zrobi wszystko kompleksowo tj. odpadnie czas na szukanie i kupowanie materiałów, płacenie za przybicie każdej pieczątki na papierkach a dodatkowo żeby wszystko było zrobione tip top włacznie z wyprowadzeniem kabli pod dzwonek, domofon, tv i internet.

No i myśleliśmy że się zamknięmy w kwocie 6.000 zł. z materiałami, a tu pierwsza wycena nas powaliła, a i tak chyba nie jest aż tak wysoka jak podają inni.

Pewnie, że mamy dość rozbudowaną wizję i że dużo chcemy, ale czy aby aż tyle to wszystko powinno kosztować????

Bo mówimy tu o takich rzeczach jak:

Parter:                                                                                                                                                 > wiatrołap: lampa sufitowa, 2 x kinkiet na ścianie, oświetlenie szafy wnękowej
> przedpokój: dwie lampy
> kuchnia: lampa sufitowa, ośiwetlenie półek, lampa nad stołem
> salon: oświetlenie ledowesufitowe wzdłuż ścian, dwa plafony, trzy lampy wiszące w jadalni nad stołem, dwa kinkiety na scianie w części jadalnianej
> łazienka dolna: oświetlenie ledowe sufitowe, kinkiet nad umywalką
> pomieszczenie gospodarcze: oświetlenie ledowe sufitowe
> klatka schodowa: dwa kinkiety

PIętro:
> przedpokój: lampa sufitowa lub ledy
> łazienka: ledy na suficie nad wanna (skos) i nad prysznicem, lampa na środku sufitu, kinkiet nad umywalkami
> pokój 1: lampa sufitowa, oświetlenie szafy, kinkiet  x2
> pokój 2: lampa sufitowa, oświetlenie wnęki nad łóżkiem, możliwość założenia kinkietu
> pokój 3 lampa sufitowa, oświetlenie szafy wnękowej
> dwie lampy zewnętrzne przed wejściem glównym,
> jedna lampa zewnętrzna na balkonie z włącznikiem "schodowym" w obu pokojach.

Chcielibyśmy także przeprowadzić kable antenowe (TV Sat) do trzech telewizorów tj. w salonie w kuchni i w jednym z pokoi na piętrze. Poza tym kable od dzwonka, domofonu, routera, a także kable od systemu audio (kino domowe) w salonie.

A teraz wycena:

"- Przyłącz napowietrzny (hak, wlz do skrzyni pomiarowej, uziom, montaż i podłączenie skrzyni)
- Instalacja (elektryczna, TV-SAT, domofon, router, audio)
- Tablica bezpiecznikowa wewnętrzna (montaż, uzbrojenie, podłączenie obwodów)
- Biały montaż (gniazda, wyłączniki)

Wstępnie wyceniam to wszystko na 5000 zł. Cena za wykonanie plus oczywiście papiery. W tej cenie po naszej stronie dajemy puszki instalacyjne. Materiał możemy po bardzo dobrych cenach kupować w hurtowni Elpir i rozliczać się z faktury. Płacą Państwo wtedy za to co jest wykorzystane i co jest na fakturze. Naddatki pozostawionych przewodów i innych materiałów można wtedy zwrócić. Cena zawiera biały montaż tzn gniazda wyłączniki bez lamp.
"

Materiały wyceniono na ok 4.500 zł. Czyli łącznie mówimy o kwocie: 9.500 zł.

Jeśli ktoś może polecić dobrego fachowca z okolic żywiecczyzny, Bielska - Białej lub Andrychowa to piszcie!!!!