Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu.

offlinemiszszel blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NULL
121364 odwiedzin | wpisów: 144, komentarzy: 672, obserwuje: 66
 

Operacja kominek cz. 2 - w domku jest ciepło

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Ten tydzień minął na kończeniu prac nad kominkiem. Wyszedł prawie tak jak chcieliśmy. Wykonawca się spisał zwłaszcza, że robił obudowę bez jakiegoś szczegółowego planu tylko na podstawie naszych ogólnych wskazówek. DGP działa bez zarzutu, najcieplej jest teraz na poddaszu:).

Górna półeczka będzie podświetlona LEDem:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kratki wylotowa i wlotowa - na wypadek braku prądu gorące powietrze będzie miało gdzie uciec:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pierwszy ogień. Na początku nie było dobrego ciągu, ale jek komin się trochę wysuszył pali się super. Szamot trzyma ciepło nawet kilkanaście godzin po wygaśnięciu ognia:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pierwszy dym z komina. Za namową wykonawcy załoślyliśmy daszek na komin, żeby niepotrzbnie nie zamakał.

blog budowlany - mojabudowa.pl

W końcu doczekaliśmy się też nad ekipę od wykańczania poddasza. Na razie położyli pierwszą warstwę wełny. Zdążyli w ostatniej chwili przed mrozami które nawiedziły nas w tym tygodniu.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Operacja kominek cz. 1

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wreszcie doczekaliśmy się na jednego z długo wyczekiwanych wykonawców - tego od kominka. Przez ostatnie kilka dni ostro pracuje nad naszym kominkiem. Robi to jako fuchę po kilka godzin dziennie. Czekamy jeszcze na wykonawcę docieplenia i regipsów na poddaszu (jego nieobecność z uwagi na zapowiadane ochłodzenia najbardziej nas denerwuje) oraz na drzwi wejściowe (mają być w pierwszym tygodniu grudnia).

Przed rozpoczęciem prac nad kominkiem musieliśmy przerobić komin systemowy. Potem zrobiliśmy podstawę z betonu komórkowego. Chcieliśmy żeby górna krawędź drzwi wkładu była najwyżej jak się da, więc będzie na wysokości 1 m, żeby nie było widać szczeliny którą będzie mógł uciec dym w czasie gdy drzwi bedą otwarte:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wkład kominkowy (Silesia SK5169 firmy HKS Lazar) ma  nakładkę konwekcyjną i dolot powietrza z zewnątrz:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Obudowę kominka i półki murujemy z betonu komórkowego. Sama płyta GK wydaje nam się za mało solidna. Poza tym po lewej stronie kominka chcemy jeszcze zrobić półeczki z płyty GK, więc będzie się do czego przykręcić:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Potem zabraliśmy się za murowanie półki na drewno. Przez tą półkę będzie dostęp do wyczystki komina. Zaślepka będzie z takiego samego kamienia (trawetyn) jak półka:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ramka wokół drzwi wkładu - kamień taki sam jak w półce na drewno:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przyłącze do komina:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na razie jesteśmy zadowoleni z efektu - kominek jest robiony bez jakiegoś szczegółowego planu. Nie wiadomo jaki będzie efekt końcowy:) Przepraszamy za jakość zdjęć, ale ośwetlenie nie było najlepsze, no i pod ręką była tyko komórka. CDN


Koniec wygrzewania. Miła niespodzianka od Tauronu

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zakończylismy wygrzewanie posadzek - na końcowym etapie w domku było ponad 31 st. C i to pomimo braku drzwi wejściowych i docieplenia poddasza :) Inastalacja działa bez większych problemów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pieca De Ditrich MCR II, obsługa nie jest skomplikowana, przede wszystkim łatwo się go programuje. Jedynym problemem jest jedynie lekko cieknący zawór przy grzejniku łazienkowym w dolnej łazience jednak myslę, że uda się to bez problemu naprawić. Przy wygrzewaniu zużylismy 120 m3 gazu - nie wiemy czy to dużo czy mało - jak było u was?

W środę podpisaliśmy umowę o dostarczanie energii elektrycznej z Tauronem. Zostaliśmy mile zaskoczeni, bo już we wtorek mają przyjść zamontować licznik :). Poza tym od razu bedziemy mieć taryfę G pomimo, że dom jest jeszcze niewykończony oraz nie ma numeru. Powiedzieli, że ich to nie interesuje - ważne, że instalacja elektryczna jest już gotowa. Prąd w domku bardzo się przyda. Dotychczas ciągnęlismy prąd przedłużaczami od rodziców którzy mieszkają obok, co czasem było kłopotliwe zwłaszcaa gdy trzeba było podpiąć jednoczesnie więcej urządzeń. Szukamy teraz po rodzinie zbędnych gniazdek i włączników. A zatem w domku niedługo nastanie jasność po zmierzchu:).

A poza tym czekamy na ekipę od ocieplania i wykańczania poddasza i speca od podłaczenia i zabudowy kominka. Mamy nadzieję, że zjawią się w przyszłym tygodniu, ale wiadomo jak to z wykonawcami bywa - nie mozna byc pewnym dopóki nie przyjdą.


 
Pow. użytkowa: 92.7 m²
Pow. użytkowa: 108 m²
Pow. użytkowa: 144 m²
Pow. użytkowa: 80.6 m²