Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu.

offlinemiszszel blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NULL
121365 odwiedzin | wpisów: 144, komentarzy: 672, obserwuje: 66
 

Jakie panele laminowane???

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Od dłuższego już czasu zastanawiamy się nad tym jakiej firmy panele wybrać. Przy dzieciach chcemy, żeby były wyjątkow wytrzymałe, tym bardziej że będą na całej powiechni na piętrze, w salonie i korytarzu.

Użytkując teraz zwykłe panele szukamy też takch, które nie przyciągają kurzu i sprzątanie ich będzie wygodne.

W oko wpadły nam panele firmy Quick step, i jak już byliśmy do nich przekonani, to natrafiliśmy na panele Pergo i Balterio. No iteraz mamy dylemat jakie wybrać.

Macie już jakieś doświadczenie z podobnymi panelami, które możecie polecić... Doradźcie proszę:)


Niedługo będzie można zrobić parapetówkę;)

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wczoraj zamówiliśmy parapety wewnętrzne. W salonie będą kamienne z trawetynu - takiego samego jak na obramowaniu drzwiczek kominka i w półce na drewno. W  kuchni blat będzie wchodził pod okno, więc parapet nie będzie potrzebny. Natomiast do pozostałych okien wybraliśmy parapety z wodoodpornego  MDFu firmy Magura. Okleina będzie w takim samym kolorze jak okna, czyli orzech. Niedługo będziemy więc mogli zrobić parapetówkę - będzie na czym siedzieć:P.

W ostatnim czasie odwiedziło nas też dwóch glazurników. Obaj są z polecenia, widzieliśmy łazienki które zrobili - widać, że znają się na robocie. Obaj niezależnie od siebie wycenili nasze dwie łazienki (jedna 6 m kw. powierzchni, druga 11 m kw.) łącznie na 5000 zł :/. Sporo, ale będzie w nich dużo blatów, półeczek i ścianek do zbudowania. Naszym zdaniem lepiej czasem zapłacić więcej, ale za to być spokojnym, że robota będzie dobrze zrobiona. A ile Wy płaciliście za robociznę przy wykończeniu łazienki?


Poddasze docieplone i (prawie) wykończone

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wczoraj ekipa skończyła prace z regipsami. Wnętrza wyszły dość przestronne. Nawet niska ścianka kolankowa (60 cm) nie przeszkadza za bardzo;)

W łazience ścianka kolankowa będzie  przesunięta około 30 cm wgłąb pomieszczenia żeby była wyższa. Zrobimy ją przy kładzeniu płytek:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ścianki kolankowe też są obłożone płytą gipsową. Murłata jlicuje się ze ścianą, więc po otynkowaniu na pewno pojawiłyby się pęknięcia. Przestrzeń między murem a murłatą uszczelniliśmy pianką.

blog budowlany - mojabudowa.pl

A to największa zagadka na naszej budowie - zabudowa krokwi w obu lukarnach - na klatce schodowej i pomiędzy drzwiami balkonowymi;) W projekcie ściany w których są krokwie miały być na stelażu, ale jednak postanowiliśmy gdzie się tylko da zrobić ściany z pustaków. Przy małych dzieciach taka ściana niechybnie długo by się nie ostała w stanie nienaruszonym;)  Majster długo myślał jak połączyć zabudowę z płyt g-k z normalnym tynkiem - w końcu wymyślił, że nie będzie przykręcał profili do krokwi tylko do muru. Czy to zda egzamin - czas pokaże. Na razie wygląda to bardzo dobrze - powierzchnia zabudowy z płyt g-k idealnie zgrywa się z powierzchnią wytynkowanych ścian.

Zabudowa krokwi na klatce schodowej:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zabudowa krokwi między drzwiami balkonowymi w obu sypialniach:

blog budowlany - mojabudowa.pl

ŚŚcianka kolankowa - efekt końcowy:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Teraz pozostało tylko rozliczyć się z majstrem za robociznę. Już wiemy, że podana przez niego na samym początku cena 55 zł za m2 z materiałem jest nierealna - wyliczona przez niego powierzchnia tp 101 m, a same materiały wyniosły 5100 zł. Ale i tak jesteśmy z nich zadowoleni - i mamy nadzieję, że tak pozostanie.


Ocieplenie rur od DGP - pytanie

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W naszym domku trwa szpachlowanie regipsów. Póki co majstrowi i pomocnikom wychodzi to całkiem ładnie.

Zamierzam zabrać się za ocieplenie rur od DGP które są rozprowadzone po podłodze na strychu. Wiem, ze najlepiej byłoby docieplić skosy na strychu, ale jest on na tyle niski (w najwyższym miejscu ma 1,4 m), że po dociepleniu dałoby się tam chodzić tylko na czworakach;). Pozostaje więc porządnie docieplić rury.

Początkowo planowałem docieplić je wełną i obudować deskami. Jednak zostało mi dość sporo płyt styroduru o grubości 5 cm. Zastanawiam się, czy możnaby docieplić rury wełną, a potem obudować styrodurem tak jak deskami? Myślę, że temperatura w rurach ocieplonych wełną nie będzie aż na tyle wysoka, żeby uszkodzić styrodur. Co o tym sądzicie?


 
Pow. użytkowa: 87 m²
Pow. użytkowa: 129.4 m²
Pow. użytkowa: 136.3 m²
Pow. użytkowa: 92.5 m²