Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu.

offlinemiszszel blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NULL
121362 odwiedzin | wpisów: 144, komentarzy: 672, obserwuje: 66

Problemy z dociepleniem zewnętrznym - c.d.

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś zadzwoniłem do kerownika budowy w sprawie grubości docieplenia zewnętrznego z zapytaniem czy przemyślał sprawę o której była mowa w poprzednim wpisie. Niestety, wbrew naszym oczekiwaniom stwierdził, że nadzór budowlany w naszej okolicy przyjął taką interpretację przepisów, że zwiększenie grubości docieplenia zewnętrznego jest zmianą istotną, która wymaga zmiany pozwolenia na budowę:( Podobno zmienia się wtedy kubatura budynku. Warstwa docieplenia nie jest też przez nich traktowana jako "okładzina zewnętrzna". Z tego powodu kierbud nie zgadza się na zwiększenie grubości docieplenia. Stwierdził, że możemy to zrobić, ale na własne ryzyko - jeśli nadzór budowlany się doczepi to on oświadczy im, że zrobiliśmy tę zmianę samowolnie bez jego wiedzy...

Nie wiemy co w związku z tym zrobić. Pozostaje nam chyba pozostać przy grubości 15 cm, ze zmianą styropianu z białego na grafitowy. Nie uśmiecha nam się przechodzenie całej procedury z pozwoleniem na budowę od nowa. Problemem jest też to, że jedna ze ścian według projektu jest w odległości dokładnie 4 m od granicy działki. Myślimy też nad tym aby pogrubić warstwę docieplenia tyle, że trochę mniej - tak o 2-3 cm. Jutro mam spotkać się na budowie z wykonawcą elewacji, mam nadzieję, że może coś doradzi odnoście grubości docieplenia oraz pomoże rozwiązać kwestię wystającego cokołu.

Pocieszamy się, że zgodnie z popularnym powiedzeniem "prawo jest jak słup telegraficzny - przeskoczyć się go nie da, ale obejść zawsze można":) Jeśli ktoś zna jakieś wyjście z tej sytuacji to będziemy bardzo wdzięczni za jakąś radę.


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:48406
Liczba wpisów:206266
Liczba komentarzy:872030
Liczba zdjęć:761573
Użytkownicy online:585
Pow. użytkowa: 193.8 m²
Pow. użytkowa: 96.6 m²
Pow. użytkowa: 77.5 m²
Pow. użytkowa: 117.1 m²