Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu.

offlinemiszszel blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NULL
121366 odwiedzin | wpisów: 144, komentarzy: 672, obserwuje: 66

Instalator wybrany:)

autor: miszszel blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Po wnikliwym porównaniu wszystkich ofert wybraliśmy wykonawcę instalacji wod-kan, CO i gazowej. Nie ukrywamy, że największy wpływ na dokonany wybór miała cena. Ponadto wybranego wykonawcę poleciło nam dwoje naszych znajomych, którzy wcześniej korzystali z jego usług i są zadowoleni. Tak więc za wyżej wymienione instalacje zapłacimy 35.800 zł (ich zakres opisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów).

Zdecydowaliśmy się jednak zrobić podejście do kominka z płaszczem wodnym. Koszt tego podejścia jest stosunkowo niewielki (około 900 zł). Możemy więc przesunąć decyzję odnośnie rodzaju kominka na później, albo na początku zastosować zwykły kominek, a potem ewentualnie go wymienić na kominek z płaszczem wodnym. Z tych samych względów zrobimy podejście pod solary, chociaż na razie nie będziemy ich  zakładać.

Instalacje bedą wykonywane etapami. Zaskoczeniem dla nas było, że instalator chce zrobic instalację wod - kan i pionu pod solary jeszcze przed położeniem tynków. W sumie dla nas to większa wygoda - nie trzeba będzie później zatynkowywać rur. Zdecydowaliśmy się też poprowadzić instalację gazową z kotłowni do kuchni na zewnątrz domu przyłączem podziemnym z rury PE. Niby można kłaść rury gazowe pod warstwą docieplenia, jednak nawet jeśli ryzyko pojawienia sie jakichkolwiek problemów jest niewielkie, wolelibyśmy go uniknąć.

Instalator zaproponował nam też założenie instalacji do odkurzacza centralnego (koszt około 1500 - 2000 zł). Podobno to bardzo duża wygoda, zastanawiamy się więc czy nie zrobic tej instalacji (sam odkurzacz można dokupić później). Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli podzielicie się z nami swymi doświadczeniami z tego typu sprzętem:).


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:48406
Liczba wpisów:206266
Liczba komentarzy:872030
Liczba zdjęć:761573
Użytkownicy online:520